Aktoria ben thirrje Urgjente po luf.tòn për të mbijetuar….

Lajme

Demet Özdemir, e cila ka një kohë që po xhironte në xhirimet e serialit të ri televiziv të Fox me emrin “Adım Farah” (Unë quhem Farah), tërheq vëmendjen me postimet e saj në rrjetet sociale pas dy fatkeqësive të mëdha të tërmeteve që tronditën Turqinë dhe prekën 10 qytete. në total, duke përfshirë Kahramanmaraş.

Demet Özdemir bën thirrje dhe sugjerime të ndryshme përmes llogarive të saj si në Twitter ashtu edhe në Instagram. Pasi dëgjoi për fatkeqësinë e tërmetit që preku 13.5 milionë njerëz, aktorja e njohur, e cila ndau shumë postime në llogaritë e saj në rrjetet sociale, jo vetëm që përpiqet të aktivizojë autoritetet duke dhënë informacione për ata që presin të shpëtohen nën rrënoja, por edhe parashtron ide për mbledhjen e ndihmave.

Teksa po përjeton emocione të mëdha për serialin “Adım Farah” në vitin e ri me Engin Akyürek, pas fatkeqësisë së tërmetit që tronditi Turqinë më 6 shkurt, aktorja e njohur i është përkushtuar orientimit të aktiviteteve të saj bamirëse përmes llogarive të saj në rrjetet sociale.