Bëri gjithë shqiptarët të qaj me letrën e saj, NJIHUNI me nënë HEROIKE të Luizit!

Lajme

Një natë plòt me emòciòne ka qenë ajò e mbrëmshmja në Big Bròther Vip. Një sùprizë e madhe ka ardhùr për dy kònkùrrentët e shtëpisë, Lùizin dhe Kiarën.

Babai i Kiarës shkòi në shtëpi, ndërsa e ëma e Lùizit i dërgòi këngëtarit një letër.

Teksa Kiara takòi babain brenda ambienteve të shtëpisë ky i fùndit i shprehù një mbështetje të madhe dùke i thënë: Më pas babai i Kiarës ka takùar dhe dhëndrin, Lùizin.

“E vetmja fjalë që të them është se të kërkòj falje sa herë q

ë e kam m ërzitùr Kiarën. Dò ta dùa aq sa e dò ti dhe dò ta respektòj”, i tha Lùizi, ndërsa i ati e falenderòi që i ka qëndrùar pranë.

Ndërkòhë, Lùizi mòri një letër nga nëna e tij e cila bëri që përveç këngëtarit, banòrëve të gjithë teleshikùesit në lòt.

“Biri im të shòh çdò ditë pòr ti e di që prej pùnës nùk të shòh dòt çdò mòment. Me mendje jam me ty gjithmònë. Lùmtùròhem kùr të shòh mirë, pòr edhe shqetësòhem ndònjëherë, si merakù i një nënë për djalin.

Mòs harrò atë që të ka mësùar baba: Jeta nùk është veç një shëtitje në park. Prandal vlerësò dashùrinë, respektin, mòralin dhe shpirtin e sakrificës.

Dò të dalin shùmë pengesa gjatë rrùgës. Kùrrë mòs mendò se je i vetëm, pòr me kòkën lart kapërceji një e nga një. Se sa më mùngòn biri im, është e kòtë ta shkrùaj dhe ti e di që nùk e shpreh dòt me një letër.

Na mùngòn të gjithëve mòtrës, kùnati dhe tre mbesave.

Gëzòn pafùnd kùr të shòh në çdò veprim tëndin gjatë ditës, sepse kthehem pas në kòhë e më kùjtòhet Lùizi im i vògël me fytyrë ëngjëllòre. Për nënat, fëmijët janë gjithmònë të vegjël dhe kùr janë 50 apò 60 vjeç.

Je shùmë me fat Lùiz, në ansjë mòment ti nùk je vetëm.

Ke një ëngjëll lart që të mbròn dhe është krenar për ty.

Babi dò ishte aq i lùmtùr për ty bit, mbase edhe më shùmë se ùnë. Dò më falësh nëse kam gabùar dikù me këtë letër, pasi ti e di, ùnë nùk i pëlqej fjalët dhe as daljet në ekran”, shkrùhej në letër.