Cfarë ndodhi? Kiara ja plas të qarës me të madhe në shtëpi, nuk qetësohet dhe kërkon të dal nga….

Lajme

Ditën e djeshme e banorët e “Big Brother Vip” janë sprovùar me anë të sfidës së rezistencës.

Në këtë lojë ata dùhet të qëndronin të lidhùr pas një bùtoni që dùhej mbajtùr shtypùr dhe në momentiin që e lëshonin dilnin nga sfida.

Në një sitùatë të tillë Lùizi dhe Armaldo gjetën një “rrùgë alternative” për të kryer nevojat personale.

Që do të thotë ù mbùlùan me batanije dhe ùrinùan para të gjithëve.

ù dùk sikùr ky veprim ù krye nga të dy banorët, por më pas Lùizi e qetësoi Kiarën e cila ù mërzit shùmë dùke i thënë se ai nùk e kishte bërë diçka të tillë, vetëm sa kishte provokùar të tjerët.

Ndonëse jo Lùizi, Maestro e beri këtë veprim, i cili nga një pjesë e aùdiencës është konsiderùar i pahijshëm. Ditën e sotme,

teksa ishin ùlùr në oborr Efi i ka tregùar Lùizit se Kiara mbrëmë kishte qarë për gjestin e Maestros që sipas saj nùk dùhet ta ùlte veten dhe ta bënte.

Moderatorja e konfirmoi se ishte prekùr, jo që kishte qarë pasi sipas saj e vlerëson Armaldon dhe diçka të tillë nùk e pranon tek ai as për lojë.

Nga ana tjetër kùjtojmë që ato që i shkùan deri në fùnd sfidës së rezistencës janë Nita dhe Dea. Vajzat ka ndenjùr të lidhùra pas një bùtoni për më shùmë se 14 orë.

Pas gjithë kësaj kohe, Dea vendosi të tërhiqej dhe fitùese të shpallej Nita.

Vajzat arritën në këtë pakt, për shkak se Nita paratë e fitùara (2500 eùro) nga sfida do t’i çojë në ndihmë të Shoqatës së Fëmijëve me Aùtizëm në Prishtinë. Një gjest ky vërtetë për t’ù vlerësùar.