Dу aktorët e famѕhëm turk bëhen baѕhkë рër të ndihmuar të рrekurit nga tërmeti

Lajme

Mbi 17 mijë vi ktima është bilanci trаagjik nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë në orët e para të mëngjesit të së hënës.

Ekipe nga e gjithë bota janë drejtuar drejt Turqisë për të shpëtuar sa më shumë jetë.

Gjithashtu edhe elita turke, përfshirë këngëtarë dhe aktorë të njohur.

Aktori i njohur nga roli në serialin “Ezel” , Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ nga seriali “Halil ve Menkse”, janë bërë bashkë me aktorë të tjerë të estradës turke për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti.