E Kishte Shtëpinë Afër Epiqendrës, Zhduket Aktorja E Njohur Turke Pas T ërmetit? Fansat E Saj Në AIarm

Lajme

Modelja dhe aktorja e njohur turke, Cansu Dere, ka shqetësuar ndjekësit, pasi nëj video në “TikTok”është bërë virale, ku pretendohet se ajo është zh,dukur pas tër.metit sh.katërrues që goditi Turinë mëngjesin e së hënës.

Aktorja e njohur për shqiptarët më së shumti në rolin e sal në serialin “EzeI”, nuk ka bërë asnjë postim që nga t.ërmeti vd..ekjeprurës i cili mori mijëra jetë njerëzish në Turqi dhe Siri.

Sipas aIudimeve në internet, Consu jetonte pranë epiqendrës së të..rmetit me magn1tudë 7.8, një nga më të mëdhenjtë dhe më shk.atërruesit në 100 vjet.

Por, gazetarja Birsen Altuntas raportoi se aktorja ishte një nga personazhet që do të bashkëpunojë me Disney Plus dhe Fox për të ndihmuar në zonat e prekura nga trmeti.

Por, si duket ky lajm nuk i ka qetësuar aspak fansat të cilët thonë se është e pamundur që aktorja nëse është mirë të qëndronte pa reaguar lidhur me të.rmetin si një pjesë e mirë e koIegëve të saj.