Fantastike: Receta Turke Largon Rrudhat Nga Fytyra Juaj Si Me “Magjii” Ja Çfarë Duhet Të Bëni..?!

Lajme

Receta: Hapi i parë i mbrojtjes kundër rrudhave është parandalimi duke qëndruar larg diellit..

– Provoni mënyrat natyrale për të hequr qafe rrudhat e thella të lëkurës. Trajtimet mund të kërkojnë pak përpjekje, por ju do të kurseni para.- Gjimnastika e fortë e fytyrës është shumë e efektshme dhe do të tonifikojë, ngrejë lëkurën e qafës. Ushtrimet për gushën e varur do të ndihmojnë në shtrëngimin e indeve dhe lëkurën e lirshme përgjatë nofullës. Kjo do t’ju japë një fytyrë të mpreehtë. Trajtimi me masazheve të yogas do të shtrëngoojë dhe zvogëlojë lëkurën e rrudhosur, për një fytyrë më të hollë dhe pa rrudha.

Trajtimi i fytyrës me akuupresuurës mund të bëhet në formatin e plotë të heqjes së fytyrës, ose si tërheeqje e vogël organike e fytyrës.

Masazhet e bëra në ballë do të zbehin me shpejtësi rrudhat, duke e bërë kështu një person të duken vite më të rinj se mosha e tyre aktuale.