Ngjarje e rëndë/ Shkëputet ashensori, 6 vajza përfundojnë në spital në gjendje të rëndë

Lajme

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prishtinë, ku 6 vajza janë pla gosur si pasoje e shkeputjes se ashensorit brenda nje pallati.

Mësohet se ashensori i një pallati është rrëzuar nga kati i dytë në bodrum, pasi është shkëputur. 6 vajzat ndodheshin në ashensor në këtë moment dhe kanë përfunduar në spital me dèmtime të rënda.

Ndërkohë autoritetet hetimore kanë nisur punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.

Le te shpresojme që gjendja e vajzave mos te jet shume shqetesuese dhe te rikuperohet nga mjeket qe ju jan gjendur prane deri ne keto momente.