Ofruan kontratën për Luizin, BBV largon nga shtëpia Golden Eagle dhe fut produktin serb (VIDEO)

Lajme

Mengjesin e sotem te gjithe banoret e Big Brother jane zgjuar te cuditur kur kane pare qe Golden Eagle dhe pija Natyral, produkte origjinale kosovare, jane larguar si sponsor nga Big Brother.

Gjate nates stafi ka vendosur pijen 8S2 e njohur ndryshe si ‘B52 gri’ e prodhuar ne Koplik, por pjese e kesaj kompanie eshte dhe pija Fruvita, nje pije e importuar nga Serbia.

Nuk aludojme dot se cili ka qene motivi kryesor i nderrimit te sponsorave ne mes te sezonit, urojme qe te jete vetem prej parave.

Pija Golden Eagle mori shume emer, pasi konsumohej nga Luizi, personazhi kryesor i ketij Big Brother, dhe sic thuhej, pritej qe nje nga keto Prime do ti ofrohej te behet ambasador i kesaj kompanie.

Por ky ndryshim i papritur do ndryshoje te gjitha. Ne si media nuk kemi pse dalim kundra asnje kompanie.

Por askush si shqiptar, nuk arrin ta kuptoje, se si nje televizion i cili flet per shqiptaret, tenton ti bashkoje ato, dhe pranon si sponsor nje produkt Serb, aq me teper me keto shikueshmeri dhe impakt qe ka. Shiko videon: