Pamje të reja! Ja çka iu ndodh plaçkitësve që po i vjedhin ndërtesat e braktisura, pas tërmetit në Turqi

Lajme

Pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë, çdo herë e më shumë po raportohet për vjedhje në ndërtesat e braktisura që janë rrënuar. Sipas pamjeve amatore që po shpërndahen në rrjetet sociale, policia kur i zë hajnat i ndëshkon në formën më të rëndë.

Ndërtesat e shkatërruara dhe apartamentet e zbrazura janë mundësi ideale për hajnat, që shfrytëzojnë errësirën dhe panikun për të kryer vjedhje. Por kur ata zihen, organet e rendit nuk kanë mëshirë ndaj tyre.

Në shumë video shihen policët duke i rrahur brutaIisht hajnat. Ata që dyshohen për vjedhje i prek ndëshkimi më i rëndë, rrihen në mënyrën më brutaIe.

https://twitter.com/Gizli__Golge/status/1624107861453176840?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1624107861453176840%7Ctwgr%5Eeb8a9ce8960fbf048c82cbe4ba15b2a80847865a%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fspecialja.com%2Fnews%2F2023%2F02%2F14%2Fpamje-te-reja-ja-cka-iu-ndodh-plackitesve-qe-po-i-vjedhin-ndertesat-e-braktisura-pas-termetit-ne-turqi%2F