Toptha me Banane dhe Çokolladë (RECETA)

Lajme

Përbërësit:
300gr keksa të bluar
2 banane
100gr sheqer pluhur
200gr çoko t’kuzhinës
Arra

Gjalp
Sheqer vanile
Në blender bluajm bananen dhe arrat
Bashkojmë me keksat e bluar dhe i përziejm mirë… ne avull shkriejm gjalpin me çokon,

ashtu të shkrirë e bashkojmë me masën, i hedhim edhe sheqerin pluhur dhe sheqer vanilën, mbasi të jetë përzier mirë fillojmë tu japim formën, për dekor sipas dëshirës, mund ti kalon në kokos, apo në çoko..