Zijeni 4 Limonë Në Një Tenxhere : Më Pas Lëngun E Tyre Pijeni Cdo Ditë Për 3 Javë, Rezultati Do T’iu Lej Pa Fjalë

Lajme

Për recetën ne fjale nuk ju nevojiten shumë para per te blere ingredientetqe nevojiten, ndërkaq të mirat për shëndetin janë të shumta.

Për recetën ne fjale nuk ju nevojiten shumë para per te blere ingredientetqe nevojiten, ndërkaq të mirat për shëndetin janë të shumta. Pothuajse nuk ka asgjë që limoni nuk mund ta përmirësojë, të shërojë. Kjo dhuratë e vlefshme nga natyra përmban thartirë limoni, kalcium, magnez, vitaminë C, bioflavonoide, pektinë, limoninë e cila nxit imunitetin dhe lu fton kundër inf. eksioneve. Dhe të mirat për shëndetin janë të shumta: forcon imunitetin, ul kolesterinën e lartë, pastron mëlçinë nga he. lmet e grumbulluara, pengon krijimin e gurëve në veshka dhe ndikon shumë pozitivisht në lëkurë. Përbërësit:

– 4 limonë të paqëruar, – 2 lugë xhenxhefil të grirë në rende (ose rreth 4 cm xhenxhefil të pagrirë), – 4 qepë, – 2 litra ujëPërgatitja është shumë e thjeshtë: Më parë lani mirë limonët (pasi që nuk duhet t’i qëroni), pastaj priteni në copëza. Qëroni hudhrën dhe bashkë e limonin dhe xhenxhefilin qiteni në blender. Kur përbërësit t’i grini mirë në blender, përzierjen qiteni në tenxhere. Qitni ujë dhe lëreni të zihet 15 minuta, duke e përzier vazhdimisht. Fikeni pllakën e shporetit dhe lëreni lëngu të ftohet pastaj..

Kur të ftohet lëngu, qiteni në një kavanoz të qelqtë, mbylleni me kapak dhe ruajeni në frigorifer.
Si konsumohet? Pini nga një gotë çdo ditë në lukth të thatë, gjatë tri javëve.
Bëni pauzë një javë dhe përsëriteni procedurën. Shija mbase është pak e fortë, andaj nëse do ta keni më lehtë për ta konsumuar, qitni në lugë mjaltë